Minden évben a költészet napja alkalmából iskolánk alsó tagozatán szavalnak kicsik és nagyok.
Idén kicsit később került sor a megmérettetésre intézményünkben: április 21-én és 22-én.
Korcsoportonként az első két továbbjutó képviseli intézményünket a nyíracsádi területi versmondó versenyen.



Eredmények:
1. évfolyam:
1. helyezés: Szilágyi Enikő 1.a
1. helyezés: Kutyán Zita 1.b
2. helyezés: Bencze Fanni 1.b
2. helyezés: Kerezsi Lőrinc 1.a
3. helyezés: Nyíri Imola Zoé 1.b
3. helyezés: Dublinszki Rebeka 1.a
Felkészítő tanárok: Veres Noémi, Mátyus Viktor
2. évfolyam:
1. helyezés: Bartucz Zoé 2.a
2. helyezés: Buzai Gréta 2.a
2. helyezés: Szilágyi Kincső 2.a
3. helyezés: Nagy Kloé Szofi 2.a
3. helyezés: Okos Alexandra 2.a
Felkészítő tanár: Csepelyné Győri Irén
3. évfolyam:
1. helyezés: Velőti Zselyke 3. b
1. helyezés: Tóth Dorina 3. a
2. helyezés: Kujbus Karina 3. b
3. helyezés: Romàsz Zalán 3.a
Különdíj: Szilágyi Imre 3. b osztályos tanuló, aki saját költeményét adta elő.
Felkészítő tanárok: Bucskóné Magyar Ildikó, Molnár Csilla
4. évfolyam:
1. helyezés: Katona Fanni 4.a
2. helyezés: Gáti Szofia 4.a
3. helyezés: Karsai Mirtill Csenge 4.a
3. helyezés: Vass Luca 4.a
Felkészítő tanár: Nyakacskáné Bihari Julianna



Április 22-én a BTMN-es tanulók versmondó versenyén a következő szép eredmények születtek:
Arany minősítés:
Gajdos Réka 1.a
Farkas Zsombor Hunor 3.a
Koszta Sarlott Valentina 5.b
Ezüst minősítés:
Erőss Kornél 1.b
Varga Dominik 5.b
Horváth Joel Tivadar 5.b
Felkészítők:
Bucskóné Magyar Ildikó, Buzai Jánosné, Mátyus Viktor, Simonné Dublinszki Ibolya, Veres Noémi.
A három arany minősítésű tanuló szintén Nyíracsádon vesz részt a területi versmondó versenyen.
Gratulálunk minden versenyzőnek és félkészítőiknek!




